JULIA LEJMAN

KSZTAŁCENIE SŁUCHU

Skrzypaczka, pianistka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek, tancerka jazzowa, a niebawem także reżyser dźwięku. Członkini zespołu muzycznego SKENE. Pasjonatka teatru i tańca. Porusza się wśród różnych gatunków muzycznych, ze szczególnym sentymentem do stylistyk pop, soul, swing, R&B, EDM, indie rock oraz musical singing.

W Warsaw Vocal Studio prowadzi zajęcia w zakresie kształcenia słuchu, teorii muzyki oraz generalnego umuzykalnienia.

Od 13 lat związana ze szkolnictwem artystycznym:

 • Absolwentka PSM I st. im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie skrzypiec
 • Absolwentka Państwowej Eksperymentalnej Zintegrowanej Szkoły Muzycznej II st. w ZPSM nr 1 w Warszawie w klasie skrzypiec
 • Uczennica wydziału śpiewu klasycznego PSM II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie
 • Obecnie studentka Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie

Szczególna wyobraźnia i wrażliwość muzyczna oraz zdolności słuchowe są fundamentem jej artystycznej drogi, dlatego postanowiła dzielić się własnymi doświadczeniami oraz metodami wrażliwego i świadomego słuchania z innymi. Uwielbia uczyć, wprowadzać ludzi w świat dźwięków, odkrywać przed nimi kolejne elementy języka muzyki, w ten sposób, by podchodzili do niego zawsze bez lęku i z ogromną ciekawością. Pracuje z każdym uczniem indywidualnie, dostosowując program do jego potrzeb, obecnych umiejętności i tempa pracy, działając w zakresie kształcenia słuchu, teorii muzyki oraz generalnego umuzykalnienia. Celem jej pracy jest sprawić, żeby uczeń dogłębnie rozumiał to, co słyszy, śpiewa i gra oraz był świadomy zasad panujących w świecie muzyki; by umiał przelać na papier własne muzyczne myśli; a także by poczuł, że różne aktywności muzyczne są dla niego czymś zupełnie naturalnym, że muzyka jest przyjemnością i pięknem.

Pracując z Julią nauczysz się:
 • Notacji muzycznej i teorii muzyki
 • Czytać nuty głosem i na fortepianie
 • Zapisywać melodie, harmonie i rytmy ze słuchu (dyktanda muzyczne)
 • Rozpoznawać struktury muzyczne (interwały, akordy, skale)
 • Śpiewać świadomie pod kątem wysokości dźwięku i rytmu
 • Aktywnie korzystać z wyobraźni muzycznej
 • Uważnie słuchać i skupiać się na konkretnych elementach danego utworu

„Julia posiada ogromny potencjał – prezentuje wysoki poziom zdolności muzycznych: znakomity słuch, piękny głos, muzykalność i intuicję muzyczną. Julia jest także pełną uroku, życzliwą, kreatywną, zarażającą pasją osobą. Jej muzyczny talent w połączeniu z empatią, komunikatywnością, otwartością i zaangażowaniem sprawia, że doskonale sprawdzi się w pracy z osobami w każdym wieku. Z całego serca i z pełnym przekonaniem polecam Julię jako utalentowanego i profesjonalnego muzyka, a także jako wartościową, wyjątkową osobę.”

dr Grażyna Paciorek-Draus, kierownik Pracowni Badań nad Słuchem Muzycznym UMFC

„Przede wszystkim Julia ma dobre podejście, nie wymaga od razu cudów, jest cierpliwa. Widać jak na dłoni, że lubi uczyć, a to bardzo ułatwia pracę. Na pewno wiele się już od niej nauczyłem, a zwykle uczę się wolno.”

Karol S., młody aktor i reżyser teatralny

KONTAKT

Tel. 695 426 516

Adres e-mail: julia.lejman@gmail.com