MAGDA NAVARRETE

Założycielka naszego Studia, obecnie Dyrektor Modern Vocal Institute.

Wokalistka, tancerka, producentka, współtwórczyni European Vocal Camp, założycielka Warsaw Vocal Studio i współtwórczyni największej Europejskiej Konferencji dla nauczycieli śpiewu.

Wierzy w to, że w każdym drzemie wewnętrzy muzyk i z każdego skutecznie potrafi go wyciągnąć na wierzch:) W studiu, które stworzyła w Warszawie prowadzi zajęcia indywidualne i warsztaty z największą artystyczną i techniczną starannością. Jej lekcje to ogromna dawka wiedzy o emisji głosu, najnowszych badaniach dotyczących głosu ale przede wszystkim praktyka. Technika głosu jest podstawą tego, żeby swobodnie się wyrażać. “Żeby móc z łatwością przekazywać światu nasze artystyczne pomysły musimy wiedzieć jak pracuje nasz instrument i znać jego słabe i mocne strony, tylko wtedy poczujemy prawdziwą wokalną wolność” mówi Magda. Sama “wyprowadziła” swój głos z poważnych problemów, uczona starymi metodami, po wielogodzinnych ćwiczeniach przepony, które nic ale to nic nie dawały, postanowiła wyjechać do Stanów, gdzie spotkała się z metodą, której teraz uczy (wcześniej SLS teraz IVA).

Uczy wokalistów na różnym poziomie zaawansowania, od zupełnie początkujących po zawodowców. Jej uczniami są ludzie teatru, sceny, profesjonaliści, ale także osoby, które stawiają swoje pierwsze kroki albo śpiewać chcą jako hobby.

Mimo iż jej styl jest ściśle określony, Magda jest w stanie pomóc wokalistom, którzy śpiewają też inne style muzyczne od jazzu po rock’n’rolla. Na tym polega właśnie dobra technika wokalna.

Sama śpiewa od zawsze. Ma 37 lata a jej biografia wygląda na dwa razy tyle. Tworzy spektakle teatralne, nagrywa płyty i koncertuje. Jej specjalizacją jest muzyka świata, z której czerpie i którą fuzjuje.  Prowadzi także wiele warsztatów muzycznych i wokalnych w Polsce i na świecie. Wraz z Andresem Martorell ’em stworzyła cykl weekendowych warsztatów wokalnych z którymi podróżuje po całym świecie. Aktualnie wyjeżdża uczyć do Lizbony, Porto, Malmo, Sofii, Sao Paolo, Montevideo i Londynu.

Jej płyty „Chilli” i „Iman” i “Warszawski Lutosławski” zaistniały nie tylko na polskim rynku, ale także na latynoamerykańskim. Wydała właśnie 4 album  “Mezihra” z e swoim czesko – polskim zespołem  – Caravana Banda. Podróżuje i koncertuje po świecie fuzjąc muzykę flamenco i bałkańską. Więcej:   www.magdanavarrete.pl
oraz na www.caravanabanda.com
A o warsztatach w naszym studio i poza nim możecie przeczytać w zakładce “Warsztaty”

Magda 501 083 594
info@warsawvocalstudio.pl

ABY ZAREZEROWAĆ LEKCJĘ Z MAGDĄ KLIKNIJ TUTAJ