ALEKSANDRA NYKOWSKA

Aktorka scen muzycznych, wokalistka, certyfikowana trenerka wokalna Modern Vocal Training (level 1) oraz instruktorka teatralna. Absolwentka Szkół Artystycznych „TOP-ART” w Szczecinie.
Przez dziesięć lat pracowała w Teatrze Brama w Goleniowie, w którym zdobywała umiejętności aktorskie, muzyczne oraz pedagogiczne. W trakcie lat współpracy realizowała z nimi działania artystyczne, projekty, festiwale, warsztaty oraz spektakle – m.in. spektakl MY oraz spektakl APOTEOZA – Emotion in Sound, który odnosił wiele sukcesów w kraju i za granicą.

Jest liderem i twórcą projektu muzycznego Marry No Wane, powstały w 2010 roku. Aleksandra jest autorką tekstów, śpiewa na głównym wokalu oraz gra na akordeonie. Projekt ten inspiracją sięga do muzyki tradycyjnej, opartej na autorskiej poezji traktującej głównie o uczuciu i prawdziwych emocjach o różnym zabarwieniu, śpiewanych delikatnym jak i mocnym białym głosem. W Grudniu 2016 roku wydała swoją debiutancką, autorską płytę Marry No Wane – „Rozdział Pierwszy”.

Pracę z dziećmi zaczęła 11 lat temu, prowadząc warsztaty kreatywności oraz grupy teatralne, z którymi realizowała spektakle. Wielokrotnie następne lata komponowała również muzykę i grała w przedstawieniach dla dzieci. W praktyce pedagoga głosu pracuje od 2014 roku, na początku skupiając się głównie na pracy z najmłodszymi. Do tej pory swoją praktykę zawodową realizowała w wielu przestrzeniach – domach i instytucjach kultury, ogniskach wychowawczych, w trybie grupowym oraz indywidualnym – między innymi w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, Dom Kultury KADR  w Warszawie, Szkoła Muzyczna YAMAHA  w Goleniowie, Nowogardzki Dom Kultury w Nowogardzie. Jako pedagog jest osobą uważną, wrażliwą i otwartą, skierowaną na indywidualne potrzeby.

Aleksandra w metodach pracy nad głosem skupia się nad odnalezieniem naturalnej barwy, ekspresją, autoprezentacją, poszerzeniem skali i  dynamiki głosu, rozwojem i poszerzeniem wyobraźni i świadomości muzycznej. Jej własne poszukiwania w przestrzeni muzyki tradycyjnej oraz rozrywkowej, edukacja i wypracowana intuicja oraz przede wszystkim pasja – własna twórczość i praktyka sceniczna – to umiejętności i cechy, które wzbogacają doświadczenie Aleksandry jako pedagoga o taką wiedzę, która pozwala na pracę nad własnym głosem w sposób wszechstronny. Każdy warsztat to spotkanie, podczas którego uczestnik ma szansę na zapoznanie się z techniczną warstwą działania własnego aparatu mowy, a poprzez praktyczne i indywidualne podejście, obranie najlepszej drogi i procesu do otwierania własnego głosu.

Według jej filozofii – sztuka pomaga w odnalezieniu własnego potencjału i wpływa na pobudzanie kreatywności – naturalnej siły życiowej.

 

Aby zarezerwować lekcję z Olą, skontaktuj się z nią mailowo lub telefonicznie

tel. 721191759
email: aleksandra.nykowska@gmail.com