Dr PAULA JADACKA

Artystka i naukowiec  w jednym. W  życiu zawodowym udało jej się połączyć zamiłowanie do wokalistyki oraz pasję do … biologii molekularnej. Wydawałoby się, że to dwie sprzeczności, jednakże w pedagogice wokalnej odkryła przestrzeń, w której mogą się spotkać: twarda nauka dotycząca anatomii i fizjologii instrumentu, jakim jest ludzki głos, oraz delikatna materia artystycznego ja, bez którego żaden nawet najdoskonalszy aparat nie mógłby funkcjonować.

Jest absolwentką Wydziału Wokalnego, Kierunku Piosenki, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, przy ul. Bednarskiej 11. Uczestniczyła w wielu projektach muzycznych. Współpracowała m.in. z chórem Sound’N’Grace, Studenckim Teatrem Hybrydy, grupami wokalnymi wykonującymi muzykę chrześcijańską zarówno w tradycyjnym jak i w bardziej współczesnym stylu. Współzałożycielka i lider wokalny grupy uwielbieniowej BlesSing, z którą zrealizowała album pt. „Uwielbiam tę miłość”, z autorskimi kompozycjami do tekstów Karola Wojtyły. Materiał pochodzący z płyty był prezentowany podczas koncertów jak również emitowany w stacjach radiowych i telewizyjnych.

Niedawno obroniła pracę doktorską z dziedziny mikrobiologii molekularnej. Zdobytą podczas studiów doktoranckich wiedzę oraz umiejętności wykorzystuje do badań nad genetycznymi uwarunkowaniami predyspozycji wokalnych oraz barierami utrudniającymi prawidłową emisję głosu. Jest zdania, że śpiewu można nauczyć prawie każdego i ma na to naukowe dowody Wielokrotnie wspierała z sukcesem tych, wydawałoby się z pozoru „mniej rokujących” wokalistów. Wyniki jej naukowych poszukiwań ukażą się w formie książkowej w nadchodzącym roku.

Nieustannie doskonali swój warsztat wokalny jak i pedagogiczny pod okiem światowej klasy nauczycieli uczestnicząc w konferencjach naukowych (World Voice Teachers’ Expo), warsztatach, kursach (MVT teachers training courses) oraz prywatnych lekcjach (m.in. Andreas Martorell, Ian Davidson). Jest certyfikowanym trenerem wokalnym Modern Vocal Training II-go stopnia.

Jeśli mówi o technice śpiewu podczas zajęć, to robi to w sposób zwięzły, przejrzysty i obrazowy. Śpiewanie to przecież nie tylko mechanika mięśni, chrząstek czy ścięgien ludzkiego aparatu głosowego. Nad nią powinien znaleźć się obszar autentycznego wyrażania siebie, swobodnego opowiadania indywidualnych historii zamkniętych w piosenkach, których jest uważnym i otwartym słuchaczem. Połączenie tych płaszczyzn stanowi ścieżkę, którą podróżuje wspólnie ze swoimi uczniami w osiąganiu pełni ich możliwości wokalnych.

 

Aby zarezerwować lekcję z Paulą, kliknij tutaj:

ZOBACZ DOSTĘPNE TERMINY I UMÓW SIĘ! kliknij tutaj // BOOK your lesson here

jadackap@gmail.com
tel.+48 507122279