Nasze studio organizuje także wiele wokalnych międzynarodowych warsztatów, można też nauczycieli studia zaprosić na warsztaty w innych miastach.

W naszej ofercie znajdziecie:

 

VOCAL SPA w RecPublica Studios w Lubrzy – III Edycja – START/ 5 – 8 kwietnia 2018

WYKŁADY / LEKCJE / NAGRANIA / WARSZTATY pod MAGICZNYM DACHEM RecPublica Studios

spa voice demo

Wyobraźcie sobie takie miejsce gdzie w starym młynie grupa wokalistów i muzyków przebywa razem pod okiem międzynaro- dowych specjalistów. Dzielą studio nagraniowe, dzielą także duży stół, przy którym powstają niesamowite pomysły. dzielą swoją pasję 24h. Oprócz tego dostają rzetelną wiedzę od nauczycieli w teorii i praktyce, bo coaching podczas sesji nagra- niowej to w naszej kulturze wciąż jeszcze rzadkość! Wyjątkowe warsztaty dla profesjonalistów i pasjonatów

 

  • »  indywidualne lekcje techniki z międzynarodowymi trenerami wokalnymi
  • »  wykłady o technice wokalnej
  • »  prawda i mity o nauce emisji głosu
  • »  nagrania i sztuka nagrywania głosu
  • »  praca z realizatorem
  • »  profesjonalnenagraniewłasnegodemopodokiemtrenerów
  • »  warsztaty z rozwijania muzykalności, rytmu, rytmizowana i frazowania, eg. zaawansowania i potrzeby wokalisty
  • »  wspólny pobyt w RecPublica Studios w Starym Młynie w Lubrzy; praca przy mikrofonie, nagrania i wszystkie warsztaty w Studiu

Plan

Warsztaty ze specjalistami: Andres Martorell, Navarrete Magda, Kuba Palys, Zosią Prucnal

Czwartek:

ok. 17:00 – przyjazd, kolacja, wybór piosenek, przygotowanie studia i rozmowa z realizatorem

Piątek:

8:00– poranne ćwiczenia nad jeziorem
z elementami tańca, jogi i nordic walkingu

09:15 – śniadanie
10:30 – 13:30 – lekcje prywatne

Każdy z uczestników będzie miał prywatną lekcję z Magdą Navarrete lub Andresem Martorell’em skupiającą się na poprawnej emisji i naprawieniu błędów technicznych oraz drugą lekcję prywatną z kompozytorem i akompaniatorem, który będzie prowadził prywatne sesje z ogólnie rozumianej muzykalności, rozwijał umiejętności we frazowaniu i rytmizowaniu, pomagał w dobraniu repertuaru i akompaniował na fortepianie – Kuba Pałys, a także lekcję techniki z Zosią Prucnal

14:00 – lunch w Karczmie 5km od studia

16:30 – CIRCLESONGS – śpiewokręgi w studiu na dole z Zosią Prucnal
17:30 – ABC Techniki Wokalnej z Andresem Martorellem w sali na górze

19:00 – Performance czyli co tak naprawdę znaczy interpretacja piosenki z Magdą Navarrete
20:30 – kolacja w formie bufetu i wieczorne „posiedzenie” muzyczne

Sobota:

Plan od rana dokładnie ten sam.

14:00 – obiad w Karczmie 5km od studia

16:00 – Technika
17:30 – wprowadzenie do nagrań/mini wykład z realizatorem, czyli np.: rzeczy,

o których nie wie wokalista, a wiedzieć powinien / pierwsze kilka nagrań
20:00– kolacja, kończenie utworów, aranżacji, czas na przygotowanie

Niedziela:

09:00– śniadanie, cały dzień lekcji prywatnych i nagrań pod okiem coachów.

Prawdziwa technika wokalna

Głos często szwankuje nie dlatego, że jego właściciel nie ma słuchu, tylko dlatego, że jego struny nie są wystarczająco wytrenowane, nieprawidłowo wykorzystywane lub nie koordynują się prawidłowo. Częsty problem z zaciskaniem się głosu nie bierze się z tego, że ma się małą skalę, albo tak już musi być, tylko np. z tego, że krtań, która powinna spoczywać w pozycji stabilnej u śpiewającego wędruje do góry. A co z dźwiękami przejściowymi? Najtrudniejszy punkt w skali naszego głosu?

Jedni w tym punkcie krzyczą, drudzy „piszczą”, a wystarczy „zmiksować” czyli spowodować, że oba mechanizmy w głosie (w skrócie: rejestr piersiowy i głowowy) się połączą w tzw. „mix”. Może dla niektórych ten warsztat będzie „odkryciem Ameryki”, a dla niektórych tylko wytłumaczeniem rzeczy, które i tak robią intuicyjnie
Bo są i tacy, którzy „mixują” naturalnie (szczęściarze).

Niektórzy ćwiczą swój głos wykorzystując tylko „jedną stronę medalu”, mianowicie – interpretację piosenki. Muszą w niej czuć, wiedzą, że muszą coś czuć, ale nie mogą zaśpiewać tego co czują bo nie starcza im własnego instrumentu. Więc jak mogą wyrazić siebie? Wyrazić się w pełni? Wyrazić to co czują?

Technika wokalna jest po to, żeby połączyć nasze artystyczne pomysły z realnymi możliwościami naszego głosu. Technika jest po to, żeby dostać do ręki potrzebne „narzędzia” do zaśpiewania tak jak nam w duszy gra. Warsz- tat na pewno pomoże zrozumieć, że technika wokalna służy lepszej ekspresji artystycznej, interpretacji i daje potrzebne do wyrażania siebie narzędzia.

 

_DSC6681 _DSC6724 _ROZ8078 _ROZ8416 _ROZ8037

Studio

Światowej klasy, profesjonalne studio nagraniowe zlokalizowane w malowniczej miejscowości pośród lubrzańskich jezior i lasów.

To przedsięwzięcie na niezwykłym poziomie, począwszy od wnętrz, po instrumenty i sprzęt, aż po lokalizację. Studio RecPublica powstało we wrześniu 2008 roku. Zostało zaprojektowane przez Johna Flynna mającego na swoim koncie projekt legendarnego Abbey Road, czy studia takich sław jak Sting, George Michael, Brian May.

Główny live-room o powierzchni 120 metrów kwadratowych i kubaturze niemal 1000 metrów sześciennych jest jednym z największych tego typu obiektów nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Studio może pochwalić się 4 niezależnymi salami do nagrań, a także pokojami w standardzie wielo- gwiazdkowym, kuchnią, itp. Wszystko to w jednym niedostępnym dla osób postronnych 700- letnim klimatycznym obiekcie, który zapewnia niesamowite, komfortowe warunki do pracy.

Sercem naszego studia jest 48 kanałowy stół mikserski Solid State Logic Duality – jedyny w Polsce i najnowocześniejszy na świecie. System rejestracji dźwięku zaprojektowany został w oparciu o stację roboczą Pro Tools HD pracującą na komputerach Apple Macintosh.

Cena i zapisy

» CENA: 1 450zł

Zawiera wszystkie posiłki, codzienne 3. lekcje prywatne i wszystkie warsztaty, profesjonalne nagranie piosenki i 3 noclegi w pięknych 2-osobowych i 3 -osobowych pokojach gościnnych w Lubrzy. Dojazd na własną rękę.

» Zapisy przyjmujemy na maila info@warsawvocalstudio.pl

» Aby zarezerwować miejsce na warsztacie należy wpłacić zaliczkę w wys. 500.zł do 03 marca 2018r.

» Resztę kwoty należy wpłacić na konto do 30 marca 2018

» Nr konta: Vocal Studio

25 1140 2004 0000 3102 6695 6280

www.warsawvocalstudio.pl

www.recpublicastudios.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:

baner fb expo 2-01