WIKTORIA KWIATKOWSKA

“Mocno polecam zajęcia z Wiktorią!! Niezwykle miła, pozytywna i kompetentna osoba. Moja technika śpiewu dzięki tym zajęciom ulega znacznej poprawie, potrafię śpiewać z większą łatwością i wyśpiewywać dźwięki z którymi wcześniej miałem spory problem. Wiktoria posiada dużą wiedzę na temat prawidłowej techniki śpiewu i odpowiednich ćwiczeń. Pracujemy na repertuarze który jest dopasowany do mojego głosu, poziomu zaawansowania oraz muzyki którą chciałbym wykonywać. Poza tym jest mega empatyczna, atmosfera podczas zajęć jest bardzo fajna i na luzie, co sprawia że zawsze z niecierpliwością czeka się na kolejne zajęcia  “

 

______________

Wokalistka, kompozytorka, producentka, autorka tekstów literackich i piosenek, magister sztuk pięknych, trener wokalny Modern Vocal Training (level 1).

Artystka wszechstronna, realizująca się w różnorodnych projektach i stylistykach muzycznych (folk, latin i afro jazz, flamenco, rock, elektronika czy ambitny pop). Specjalizuje się jednak w nurcie world music który łączy w sobie inspiracje muzyką etniczną z różnych stron świata ze współczesnymi aranżacjami i brzmieniami.

Jako jedna z niewielu osób w Polsce zajmuje się muzyką flamenco która stanowi ogromną inspiracje dla jej muzycznych realizacji. Jak sama twierdzi, nie ma dla niej barier i wciąż eksploruje muzyczne światy oraz kultury z różnych kontynentów. Śpiewa po hiszpańsku, portugalsku, w dialektach afrykańskich i ladino, nieobce są jej także afrokubańskie pieśni ludów yoruba czy muzyka gnawa z Maroko.

Ostatnie lata jednak zupełnie poświęciła na projekty muzyczne z polską muzyką ludową na czele. Śpiewając białym głosem tradycyjne pieśni w nowych odsłonach muzycznych tworzy wysublimowane fuzje na skrzyżowaniu kultur, przekazując w nich ogromną inspirację rodzimym folklorem muzycznym.

Jest doświadczoną wokalistką, stale koncertującą na scenach klubowych i festiwalowych w Polsce oraz za granicą. Dlatego też chętnie dzieli się wiedzą na temat pracy na scenie oraz w studiu nagraniowym ze swoimi uczniami.

Od 2014 roku współpracuje z charyzmatycznym zespołem Żywiołak , (albumy: Pieśni Pół/Nocy, Wendzki Sznyt, Wydawnictwo Karrot Kommando Agencja Koncertowo-Wydawnicza). Zespół ma na swoim koncie wiele nagród, a także ostatnią współpracę z Wargaming w ramach której opracowanie melodii ludowej „W moim ogródecku” zostało wykorzystane jako ścieżka dźwiękowa do stworzenia polskiej mapy gry Word of Tanksco następnie zaowocowało współpracą z O.S.T.R. w utworze „Polska siła”dla uświetnienia polskiej premiery gry.

Wiktoria Kwiatkowska jest głosem polskiego projektu world music Madrugada  z którym zrealizowała album Sombra, będący etniczną fuzją polskiego folku z inspiracjami muzyką flamenco, jazzem i elektroniką.

Kliknij, by zobaczyć zapowiedź albumu Sombra 

Posłuchaj Sombra na Spotify

https://www.youtube.com/watch?v=ypBtYJk7vSY .

Na stałe współpracuje także ze Siesta Trio, grającym standardy muzyki świata oraz własne kompozycje. Była założycielką w pełni autorskiego projektu Makagigi – utwory z niego pochodzące pojawią się na płycie artystki w przyszłym roku. Udziela się także jako muzyk sesyjny.

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie, w klasie gitary klasycznej. Przez lata szkolne grała na fletach barokowych z zespole kameralnym muzyki dawnej Gradus ad Parnassum.

Wokalnie kształciła się u wielu nauczycieli, trenerów wokalnych w kraju i za granicą, min. Hanna Krajewska, Ewa Ignatowicz, ASM przy teatrze ROMA w Warszawie, Agata Warda, Elsa Valle (Kuba), Winand Gabór (Węgry), Eva Piñero-Mesa (Hiszpania). Regularnie poszerza swoją wiedzę z dziedziny nauczania techniki wokalnej u światowej klasy nauczycieli podczas kursów, szkoleń, warsztatów, konferencji i sesji naukowych oraz prywatnych lekcji z mentorem (min. Andres Martorell, Magda Navarrete, Line Hilton, Monique Thomas Ottaviani, Greg Enriquez,Wendy Parr, Joshua Alamu).

Uczestniczyła w wielu prestiżowych warsztatach i szkoleniach, m.in.:

European Vocal Camp, World Voice Teacher Expo Poland, Intensive Vocal Weekends w Warsaw Vocal Studio, Tóth Viktor Jazz Workshop, Urbanator Jazz Days, Festiwal FAMA, Modern Vocal Technique Certification Level 1.

Dzięki spotkaniu z techniką Speech Level Singing na European Vocal Camp zaczęła zgłębiać wiedzę związaną z wykształceniem pełnej techniki wokalnej która pozawala na swobodne balansowanie głosem-w zależności od danej stylistyki muzycznej.

Dydaktycznie udzielała się w różnych projektach edukacyjnych, m.in.:

-„Magiczne Ogrody Muzyczne” w ramach projektu „Dziecięce Ogrody Muzyczne”; -„Pokolenia z przytupem-seniorzy w akcji”;

  • muzyczne warsztaty tematyczne dla szkół i przedszkoli;
  • lekcje śpiewu grupowe i indywidualne w Yamaha Music School;

Wiktoria cieszy się zaufaniem wśród swoich uczniów, zarówno dorosłych jak i tych najmłodszych. Kładzie nacisk na zbudowanie krok po kroku -świadomości własnego głosu jako wewnętrznego instrumentu. Pomaga walczyć ze stresem, sceniczną tremą oraz  innymi blokadami z którymi wokaliści spotykają się na każdym etapie swojej działalności. Prowadzi zajęcia zarówno z emisji głosu jak i umuzykalnienia, interpretacji piosenki a także warsztaty grupowe z technik śpiewów etnicznych.

Aby zarezerwować lekcję z Wiktorią, kliknij tutaj:

ZOBACZ DOSTĘPNE TERMINY I UMÓW SIĘ! kliknij tutaj // BOOK your lesson here

vika.k88@gmail.com
tel.+48 792 240 625