ZOFIA PRUCNAL

 

 

“Zosia to trener, który pracuje z ogromnym poczuciem misji. Jest profesjonalna w każdym calu. Wywróci Twoje myślenie do góry nogami i nauczy Cię zdobywać wokalne szczyty! Polecam najmocniej! 💜”

Kamila Bieniek, wokalistka

 

____________

 

Wokalistka i trenerka wokalna. Mentor Regionalny dla Polski w Modern Vocal Training. Szkoli głosy od 10 lat, prowadzi warsztaty i wykłady zarówno dla wokalistów, jak i dla nauczycieli śpiewu. Uwielbia pracować z grupami wokalnymi, a capella i chórami jako wykonawca, nauczyciel i aranżer. Jako wokalistka sesyjna pracowała na żywo i w studio, ale najwięcej radości przynosi jej praca nauczyciela. Szkoli indywidualnie wokalistów w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, prowadzi grupy wokalne i warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Kilkukrotnie prowadziła warsztaty na międzynarodowym European Vocal Camp, a także warsztaty autorskie m.in. w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie i Londynie. W 2022 prezentowała na konferencji World Voice Teachers’ Expo.

Specjalistka od otwierania nieśmiałych i skrupulatnego szlifowania głosów zaawansowanych 😉 Zafascynowana najnowszymi odkryciami na temat pracy głosu i jej usprawniania, na lekcjach z pasją przekazuje ogrom wiedzy technicznej, a to wszystko tylko po to, by uwolnić instrument Ucznia i pozwolić mu skupić się na przekazywaniu emocji i tworzeniu własnej muzyki. Biegle władając językiem angielskim, pomaga wokalistom poprawić ich wymowę w tym języku, w czasie śpiewania i nie tylko.

Współpracowała jako wokal towarzyszący m.in. z Magdą Piskorczyk, zespołem Plateau, YUOS, i innymi. Podczas wieloletniego pobytu w Londynie była związana z kilkoma grupami wokalnymi, koncertując szczególnie z dwunastoosobowym zespołem a capella. Regularnie kształci się z pomocą światowej klasy nauczycieli podczas warsztatów, szkoleń, konferencji i lekcji prywatnych, poszukując wiedzy poza granicami jednej techniki wokalnej. Swoją edukację rozpoczęła w technice Speech Level Singing pod okiem Rachel Black, trenerki m.in. odtwórców głównych ról na West End, zdobywców nagród Grammy, i The Voice Australia, z którą regularnie współpracuje do dziś. Wśród jej dawnych i obecnych mentorów można znaleźć również między innymi Barbarę Tanze, Stephena Kinga, Rhondę CarlsonGrega Enriqueza, Andresa Martorell, i wielu innych. W Institute for Vocal Advancement szkoliła się w latach 2013-2019 (certyfikat/level Instructor III), w latach 2016 – 2019 pełniła funkcję ambasadora IVA dla Polski. Regularnie bierze również udział w warsztatach z różnych nurtów i metodologii pracy z głosem i ciałem (Dotychczas MDH Breathing Coordination, CVT, ESTILL, Metoda Akcentów, Metoda Feldenkraisa, Technika Alexandra, i innych, oraz w międzynarodowych konferencjach dla nauczycieli śpiewu (takich jak World Voice Teachers’ Expo)

Uwielbia swoją pracę 🙂 Kocha zwierzęta i psychologię, i w związku z tym ostatnim kształciła się w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (SFBT), której elementy z sukcesem wykorzystuje w razie potrzeby w pracy trenera, pomagając uczniom z tremą i wszelkiego rodzaju blokadami utrudniającymi śpiewanie i artystyczne wyrażanie się.

Z pasją poszerza muzyczne horyzonty. Otwarta na wiele stylów muzycznych, entuzjastycznie podchodzi do każdego projektu, zarówno jako wokalista, jak i trener. Na co dzień pracuje z około 100 głosami wokalistów w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania, widząc w pracy nad głosem pole do rozwoju ucznia jako artysty i człowieka.

 

Zosia 785 611 101
zosia@warsawvocalstudio.pl
ZOBACZ DOSTĘPNE TERMINY I UMÓW SIĘ! kliknij tutaj // BOOK your lesson here

_____________

“Zosia jest trenerką wybitną. Za każdym razem podczas lekcji jest skoncentrowana w 100% na mnie. Pracując z nią czuję, że traktuje mnie bardzo poważnie. Nie tylko jako wokalistę, ale również młodego trenera. Dodatkowo istotne jest dla mnie to, że po każdej lekcji dostaję od niej jasny feedback, wiem nad czym powinienem pracować. Zosia wszystko tłumaczy w oparciu o naukę, na bieżąco aktualizuje wiedzę oraz cały czas się rozwija. Chętnie dzieli się tym czego się dowiedziała. Oczywiście z lekcji na lekcję czuję coraz większy postęp oraz wsparcie i wiarę, że wszystko jest możliwe! Jestem jej za to bardzo wdzięczny!”

Dominik Sieńko, wokalista, trener wokalny

 

 

“Zosia jest nie tylko wspaniałą osobą, ale również wspaniale uczy, potrafi bardzo dobrze i szybko namierzyć problem, który uniemożliwia dalszy rozwój dzięki czemu głos otwiera się na nowe możliwości. Z całego serca polecam!”

Olga Szyłejko, wokalistka, songwriterka, absolwentka Berklee College of Music w Bostonie

 

 

“Szczerze polecam zajęcia z Zosią. Praca z nią to nie tylko praca nad poznawaniem, rozwijaniem i doskonaleniem swojego głosu, ale także nad wszystkim tym, co sprawia, że brzmi bądź nie brzmi on tak, jakbyśmy tego chcieli – nad umysłem, ciałem, świadomością”.

Kasia F, wokalistka

 

“Całe życie słyszałam, że nie powinnam śpiewać, bo to nie dla mnie. A w Warsaw Vocal Studio okazało się, że śpiewać każdy może! Jestem przeszczęśliwa, że tu trafiłam. Śpiewanie to dla mnie zabawa, ale też ogromna przyjemność. Serdecznie polecam, wiele się nauczyłam. Metoda jest rewelacyjna. Uczę się u Zosi i to chyba jedyna osoba przed którą naprawdę otwieram się wokalnie, nie wstydzę się i nie stresuję.”

Angelika Grabowska, vlogerka