Technika Speech Level Singing
– dołącz do wielkiego świata techniki wokalnej!

TECHNIKA SLS – to jedna z najskuteczniejszych metod nauki śpiewu na świecie, stworzona w USA przez wybitnego nauczyciela: Setha Riggsa. Korzystają z niej największe nazwiska: Michael Jackson, Steve Wonder, Barbara Streisand, Natalie Cole, Kelly Clarkson, Ray Cherles, Chaka Khan, Al Jarreau, a w Polsce: Mika Urbaniak czy Urszula Dudziak.

TECHNIKA SLS
– pozwala świadomie i skutecznie używać głosu. Uczy jak rozpoznać, połączyć i wzmocnić rejestry naszego instrumentu, a także jak doprowadzić do ich połączenia czyli „mixu’. Dzięki temu powiększamy skalę, pracujemy nad barwą, a zdania: ” zaciska mi się gardło”, „mam bardzo małą skalę” albo…..” śpiewam tylko niskie piosenki” – przestaną istnieć. SLS pracuje z pojęciem „mostów” czyli „passagio” – miejscem, gdzie głos musi przejść z jednego rejonu do drugiego. Brzmi znajomo?
Most to miejsce obciążone trudnością związaną z naszą fizjologią – tylko uzyskując połączony rezonans w obu naszych rejestrach – tzn. „mix” – jesteśmy je w stanie przejść prawidłowo i płynnie.

TECHNIKA SLS – opiera swoją wiedzę na wieloletnich badaniach, konkretnej wiedzy i doświadczeniu, a także wieloletnim trenowaniu swoich certyfikowanych nauczycieli.
To metoda, która tradycją sięga do BEL CANTO czyli włoskiej szkoły naturalnego śpiewu. Aktualnie znajduje zastosowanie w każdym stylu śpiewania – od rozrywki, przez rock, pop, r’n’b, soul, gospel a nawet beatbox, po śpiewanie klasyczne i etniczne.

TECHNIKA SLS – efektem pracy tą techniką jest zdrowy, świadomy głos, którego używamy wykorzystując całą naszą skalę i potencjał. Bez problemów intonacyjnych, załamań, „kogutów” i napięć.

TECHNIKA SLS – pracuje w systemie indywidualnej praktyki z każdym z uczniów. Każdy głos wymaga bowiem indywidualnego szkolenia i doboru ćwiczeń.

TECHNIKA SLS – to technika, która ma na celu utrzymanie krtani w pozycji naszej mowy, czyli pozycji „naturalnej” i „zdrowej”. Podchodząca do góry krtań, to przyczyna wielu zacisków i odczucia niewygody podczas śpiewania. Na naszych lekcjach pomagamy rozwiązać ten problem.

TECHNIKA SLS – to praca z domykaniem strun głosowych, a dokładniej mówiąc z regulowaniem tego procesu. Większość wokalistów wierzy, że dobre śpiewanie zależy od pracy przepony… Niestety jest to przekonanie tylko po części prawdziwe. Dźwięk powstaje tylko jeśli przeponowy strumień powietrza trafia na domknięte, falujące, zbliżające się do siebie struny głosowe. Jeśli działa przepona, a nie fałdy głosowe – struny nie zbliżają się / nie działają prawidłowo – dźwięk staje się napowietrzony i trudny do utrzymania, często też pojawiają się problemy z intonacją.

Dzięki Warsaw Vocal Studio i European Vocal Camp – metoda ta została wprowadzona na polski rynek muzyczny.

TECHNIKA SLS
– to metoda nauczania emisji głosu dla każdego. Uczą się u nas profesjonaliści, a także osoby „śpiewające pod prysznicem”. Naszych uczniów przygotowujemy do sesji nagraniowych, tras koncertowych i programów telewizyjnych.

Odwiedź oficjalną stronę www.speechlevelsinging.com

Zajrzyj też do rubryki Insytut of Vocal Advancement, aby dowiedzieć się więcej.

Obie techniki współpracują ze sobą. Nasi nauczyciele to certyfikowani i wyszkoleni specjaliści, którzy dobierają najlepsze dla Twojego głosu narzędzia.