ZOSIA PRUCNAL

Wokalistka i trenerka wokalna (IVA, MVT). Regional Mentor dla Polski w Modern Vocal Training. Uwielbia pracować z grupami wokalnymi, a capella i chórami jako wykonawca, nauczyciel i aranżer. Jako wokalistka sesyjna pracowała na żywo i w studio, ale największą radość przynoszą jej improwizacje chóralne i śpiewokręgi. Pracuje indywidualnie z wokalistami w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania, prowadzi grupy wokalne i warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Obecnie pracuje nad projektem autorskim. Kilkukrotnie prowadziła warsztaty na międzynarodowym European Vocal Camp, a także warsztaty autorskie m.in. w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie i Londynie.

Specjalistka od otwierania nieśmiałych i skrupulatnego szlifowania głosów bardziej zaawansowanych 😉 Zafascynowana najnowszymi odkryciami na temat pracy głosu i jej usprawniania, na lekcjach z pasją przekazuje ogrom wiedzy technicznej, a to wszystko tylko po to, by uwolnić instrument Ucznia i pozwolić mu skupić się na przekazywaniu emocji i tworzeniu własnej muzyki.

Współpracowała jako wokal towarzyszący m.in. z Magdą Piskorczyk, zespołem Plateau, i innymi. Podczas wieloletniego pobytu w Londynie była związana z kilkoma grupami wokalnymi, koncertując szczególnie z dwunastoosobowym zespołem a capella. Regularnie kształci się z pomocą światowej klasy nauczycieli podczas warsztatów, szkoleń, konferencji i lekcji prywatnych, poszukując wiedzy poza granicami jednej techniki wokalnej. Swoją edukację rozpoczęła w technice Speech Level Singing pod okiem Rachel Black, trenerki m.in. odtwórców głównych ról na West End, zdobywców nagród Grammy, i The Voice Australia. Wśród jej mentorów można znaleźć również między innymi Grega Enriqueza, Andresa Martorell, Rhondę Carlson, Barbarę Tanze. W Institute for Vocal Advancement szkoliła się w latach 2013-2019 (certyfikat Instructor III), w latach 2016 – 2019 pełniła funkcję reprezentanta IVA dla Polski. Regularnie bierze również udział w warsztatach z technik takich jak MDH Breathing Coordination, a także CVT, ESTILL, Metoda Akcentów i innych.

Uwielbia swoją pracę 🙂 Kocha zwierzęta i psychologię, i w związku z tym ostatnim kształciła się w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (SFBT), której elementy z sukcesem wykorzystuje w razie potrzeby w pracy trenera, pomagając uczniom z tremą i wszelkiego rodzaju blokadami utrudniającymi śpiewanie i artystyczne wyrażanie się. Z pasją poszerza muzyczne horyzonty.

Otwarta na wiele stylów muzycznych, entuzjastycznie podchodzi do każdego projektu, zarówno jako wokalista, jak i trener. Na co dzień pracuje z około 100 głosami wokalistów w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania, widząc w pracy nad głosem pole do rozwoju ucznia jako artysty i człowieka.

Biegle władając językiem angielskim, pomaga wokalistom poprawić ich wymowę w tym języku, w czasie śpiewania i nie tylko. W Warsaw Vocal Studio prowadzi również zespoły wokalne.

Zosia 785 611 101
zosia@warsawvocalstudio.pl
Lekcje możesz zarezerwować tutaj/Book your lesson here

_____________

 

“Zosia jest nie tylko wspaniałą osobą, ale również wspaniale uczy, potrafi bardzo dobrze i szybko namierzyć problem, który uniemożliwia dalszy rozwój dzięki czemu głos otwiera się na nowe możliwości. Z całego serca polecam!”

Olga M, wokalistka, songwriterka, absolwentka Berklee College of Music w Bostonie

 

“Szczerze polecam zajęcia z Zosią. Praca z nią to nie tylko praca nad poznawaniem, rozwijaniem i doskonaleniem swojego głosu, ale także nad wszystkim tym, co sprawia, że brzmi bądź nie brzmi on tak, jakbyśmy tego chcieli – nad umysłem, ciałem, świadomością”.

Kasia F, wokalistka

 

“Całe życie słyszałam, że nie powinnam śpiewać bo to nie dla mnie. A w Warsaw Vocal Studio okazało się, że śpiewać każdy może! Jestem przeszczęśliwa, że tu trafiłam. Śpiewanie to dla mnie zabawa, ale też ogromna przyjemność. Serdecznie polecam, wiele się nauczyłam. Metoda jest rewelacyjna. Uczę się u Zosi i to chyba jedyna osoba przed którą naprawdę otwieram się wokalnie, nie wstydzę się i nie stresuję.”

Angelika G, vlogerka